Повдигнато е обвинение на акушерка за смъртта на новородено в болница в Търговище.
Разследването започна преди три седмици, когато още не се знаеше дали става въпрос за немарливо изпълнение на дейност, представляваща източник на висока опасност.
Назначена бе съдебно-медицинска експертиза, разпитани бяха свидетели, изискана бе медицинска документация и записи от камери за видеонаблюдение.
Разследването е показало, че става дума за причиняване на телесна повреда, а после и на смърт поради "немарливо изпълнение на правно регламентирана дейност".
Назначена е допълнителна комплексна съдебно-медицинска експертиза за установяване механизма на нанесената телесна повреда, довела до смъртта на бебето.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни