Социалната мрежа "Туитър" ще промени логото си и "птичките" ще изчезнат от платформата, обяви собственикът ѝ Илън Мъск.
Новото лого ще е със знака "Х", става ясно от публикацията на Мъск.
В поредица от туитове Мъск обяви, че е избрал новия символ:
Like this but X pic.twitter.com/PRLMMA2lYl
— Elon Musk (@elonmusk) July 23, 2023
И дори добави, че ако "още тази вечер" му предложат достатъчно добро лого с "X", то ще бъде сменено още утре.
В същата поредица от туитове Мъск написа "Paint It Black" (боядисайте го в черно), преди да стартира потребителска анкета за промяна на цвета на платформата по подразбиране в черно.
След като придоби сайта за 44 млрд. долара в края на октомври, Мъск го преустрои - драстично намали персонала и предприе спорни промени в политиката, които доведоха до чести прекъсвания на услугата и в процеса на работа влошиха собствената му репутация, както отбелязват наблюдатели.
Платформата все още има отрицателен паричен поток поради 50% спад на приходите от реклама и големи дългове.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера