Вдигнаха F35 над Полша заради навлезли във въздушното пространство руски самолети
Два норвежки самолета F-35, разположени в Полша, са вдигнати във въздуха в сряда в отговор на "огромен брой руски самолети", навлезли в полското въздушно пространство, съобщи командването на въздушните сили на НАТО в социалната мрежа Х.
Самолетите се използват за първи път в полското въздушно пространство. Те бяха изпратени там през декември 2024 г., предаде Ройтерс.
The War Zone съобщава, че Норвегия е потвърдила информация, като подполковник Ейвинд Байр, ръководител на комуникациите на Кралските норвежки военновъздушни сили е обяснил, F35 са защитавали полското въздушно пространство като част от НАТО.