Сериозни и нестандартни са мерките срещу хората, отказали да носят предпазни маски, прилагани в Индонезия заради пандемията от COVID-19.
Мъжете са принуждавани да правят лицеви опори, ако излязат навън без маска. Но това е сравнително лека мярка.
Според други санкции нарушителите копаят гробове за починалите от коронавирус или са принуждавани да лежат в отворен ковчег, да плевят общински пространства, да почистват речни брегове.
За контрола отговарят полицаите и служителите на армията, съобщава Нова тв.
Тази година над 164 000 души в Индонезия са получили наказания за неправилно носене на маска.
Броят на жертвите на коронавируса в страната нараства с хиляди всеки ден, а потвърдените случаи вече са 271 000.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни