НАТО ще разположи още 700 военнослужещи в Косово, заяви генералният секретар на Алианса Йенс Столтенберг днес, ден след като 30 войници на НАТО и 52 протестиращи бяха ранени при сблъсъци, предаде Ройтерс.
"Решихме да разположим още 700 военнослужещи от оперативните резервни сили за Западните Балкани и да поставим в състояние на повишена готовност допълнителен батальон от резервните сили, така че те също да може да бъдат разположени при необходимост", заяви Столтенберг на пресконференция в Осло.
В декларация по-рано НАТО съобщи, че "в отговор на неотдавнашните безредици и раняването на 30 членове на силите КейФОР" изпраща допълнителни сили в Косово, но не уточни техния брой.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел