Без особено ясно послание приключи срещата на големите европейски сили в Париж за войната в Украйна и евентуалното мирно споразумение.
"Европа трябва да изиграе своята роля и аз съм готов да обмисля ангажирането на британски сили на терен заедно с други, ако има трайно мирно споразумение, но трябва да има подкрепа от страна на САЩ, защото гаранции за сигурност от страна на САЩ са единствения начин за ефективно възпиране на Русия от повторна атака срещу Украйна“, заяви британският премиер Киър Стармър пред репортери след срещата на европейски лидери във френската столица. По-рано днес Стармър обви готовност при и след мирно споразумение Великобритания да прави войски в Украйна с мироопазваща цел.
Полският премиер Доналд Туск заяви след срещата, че разходите за отбрана няма да бъдат част от процедурата на ЕС за прекомерен бюджетен дефицит, пише БТА.
Той добави, че всички участници в срещата са споделили подобни мнения като тези на Полша по ключови въпроси и са се съгласили, че е необходимо близко сътрудничество в рамките на НАТО.
Министър-председателката на Дания Мете Фредериксен заяви, че всички европейски страни трябва да засилят подкрепата си за Украйна и да увеличат разходите си за отбрана, за да се защитят от Русия. "За съжаление Русия сега заплашва цяла Европа“, каза Фредериксен пред репортери след срещата на върха.






















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2970
3
18.02 2025 в 12:01
2973
2
18.02 2025 в 02:43
3537
1
17.02 2025 в 23:03
Излезе благотворителният календар на варненските пожарникари (галерия)
МФ публикува новия Бюджет'26 - осигуровките скачат от '27, повишават се МРЗ, майчинство, осигурителен доход
МФ публикува новия Бюджет'26 - осигуровките скачат от '27, повишават се МРЗ, майчинство, осигурителен доход
Съдът на ЕС не е издавал решение срещу влизането ни в еврозоната
Къмпинг ''Арапя'' е под вода
Говорит США: Има риск европейската цивилизация да бъде заличена
Песента, която милиони руснаци тайно припяват и плаши Путин