Силни експлозии в Киев след сигнал за въздушна тревога

Има загинал и ранени, съобщи кметът на Киев Виталий Кличко

OFFNews 20 December 2024 в 08:44 1615 2
Киев

Снимка БТА/АП

Дим над украинската столица сред руска атака през юли 2024 г.

Руска ракетна атака отне живота на един човек и нанесе щети на сгради в Киев, заявиха днес украинските власти, цитирани от Ройтерс.

Украинските средства за противовъздушна отбрана отблъскват ракетна атака срещу Киев, съобщиха представители на градските власти и на военновъздушните сили. Очевидци са казали пред Ройтерс, че са чули множество експлозии след предупреждението за ракетна атака срещу града.

Градската военна администрация, цитирана от Укринформ, съобщи в приложението "Телеграм" за паднали отломки в няколко района на Киев вследствие на ракетно нападение срещу столицата.

Нападението причини пожари в няколко сгради и нанесе щети на няколко бизнес сгради, каза ръководителят на киевската градска военна администрация Сергей Попко.

Руските сили използваха осем ракети, сред които хиперзвукови ракети "Кинжал" и балистични ракети "Искандер", поясни Попко.

Кметът на Киев Виталий Кличко съобщи, че при атаката са ранени най-малко седем души, четирима от които са откарани в болница.

По-рано днес местните власти и военновъздушните сили заявиха, че украинските сили за противовъздушна отбрана са предприели действия за отблъскване на ракетната атака.

Очевидци казаха за Ройтерс, че са чули няколко експлозии, след като е била обявена въздушна тревога.

Украинските власти съобщиха също за ракетни атаки срещу град Херсон в Южна Украйна, където един човек е загинал, а шестима са ранени.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    24373

    2

    dolivo

    20.12 2024 в 13:54

    вредни човечета руски

    2985

    1

    Джендо Джедев

    20.12 2024 в 09:06

    Рашетата пак бомбят цивилни щото украинците пратиха в ада оня химически евнух. Два свята, единият е излишен!
     
    X

    Д-р Семерджиев: Здравеопазването е концесия на ГЕРБ, ще получим още от същото