Консерваторите на Ангела Меркел печелят вчерашните избори с 33 на сто от гласовете, показват окончателните резултати от парламентарните избори в Германия, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
Резултатът на ХДС/ХСС е значително по-слаб от очакваното от германската канцлерка, която е на път към четвъртия си мандат.
На предишните избори коалицията взе с 8,5% повече гласове.
Втора е Германската социалдемократическа партия (ГСДП) - 20,5 процента. Те вземат с 5,2% по-малко гласове от предиишния вот.
Десните националисти от "Алтернатива за Германия" завоюваха 12,6 процента (+7,9); Свободна демократическа партия (либерали) - 10,7 процента (+5,9); "Левите" (радикална левица) - 9,2 процента (+0 6) и партия "Зелени" - 8,9 процента (+0,5).
В новия си състав Бундестагът ще има рекорден брой депутати - 709, при 630 в сегашния.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
35598
1
25.09 2017 в 11:10
Чакаме приветствената телеграма.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други