Британският премиер Тереза Мей официално ще стартира процедурата за излизане на Великобритания от Европейския съюз на 29 март, предава Би Би Си.
От правителството уточняват, че Мей ще информира с писмо другите 27 страни членки на ЕС, с което ще започне да тече установеният двугодишн процес по договаряне на отношенията между кралството и блока.
Постоянният британски представител в ЕС сър Тим Бароу е информирал в днес, че писмото трябва да се очаква именно на 29 март.
По този начин кабинетът на Мей изпълнява заложения срок да се позове на член 50 от Лисабонския договор до края на март.
Говорител изрази надеждите на правителството преговорите да започнат възможно най-скоро, но добави, че кабинетът уважава правото на членките на ЕС да имат време да достигнат до обща позиция.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие