Обама си навлече подигравки с думите, че има извънземни

OFFNews 16 February 2026 в 14:42 1590 3
Барак Обама, бивш президент на САЩ

Снимка Getty Images

Барак Обама

През почивните дни бившият американски президент Барак Обама си навлече множество подигравки, като заяви, че извънземните съществуват. Днес обаче Обама каза, че не е виждал доказателства извънземните да „са имали контакт с нас“.

Преди дни време на бърза серия от въпроси с водещия на подкаста Брайън Тайлър Коен, Обама бе попитан: „Извънземните истински ли са?“, на което той отговори положително. Същевременно след това добави: „Аз обаче не съм ги виждал. И те не са държани в Зона 51.“

След вълната бурни реакции в социалните мрежи Барак Обама публикува на официалния си профил в "Инстаграм" изявление, в което цели да изясни какво е имал предвид с коментарите си:

"Опитах се да се придържам към духа на бързата поредица въпроси, но тъй като тя привлече внимание, нека да поясня. Статистически погледнато Вселената е толкова огромна, че вероятността да има живот там е голяма. Разстоянията между планетарните системи (като Слънчевата) обаче са толкова големи, че шансовете да сме били посетени от извънземни са малки, а по време на президентството си не съм видял никакви доказателства, че извънземни са влизали в контакт с нас. Наистина!."

Тайната около Зона 51, строго секретен тестови обект от времето на Студената война в пустинята Невада, отдавна подхранва конспиративни теории сред ентусиастите на тема НЛО, подчертава Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

През 2013 г. ЦРУ призна съществуването на Зона 51, но не и катастрофи на НЛО, извънземни с черни очи или инсценирани кацания на Луната. Разсекретени документи споменават името на площта на Зона 51 като 20 700 квадратни километра след десетилетия, през които американските правителствени служители отказваха да признаят съществуването ѝ.

Базата е била изпитателна площадка за редица строго секретни самолети, включително разузнавателния самолет U-2 през 50-те години и по-късно стелт бомбардировача Б-2, отбелязва агенция. 

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    3935

    3

    Constanza

    16.02 2026 в 15:42

    Не си е навлякъл подигравки. Просто тролските ферми са се активирали.

    2985

    2

    Джендо Джедев

    16.02 2026 в 15:37

    Като гледа човек кралския двор на Краснов, няма как да не си помисли, че тия просто няма начин да са от Земята. Та май вече не само са ни посетили, ами са и яхнали Америка.

    -1243

    1

    Октим

    16.02 2026 в 15:29

    По-голяма подигравка на природата и по-опасно животно от извънземните е сегашния нещастник населяващ Белия дом, а това видяха, почувстваха и научиха дори и още неродените!
     
    X

    Политическата криза ни направи по-богати, причините са две