Новият премиер на Гренландия Йенс-Фредерик Нилсен заяви, че САЩ няма да придобият арктическия остров.
В социалните мрежи Нилсен отговори на множеството изявления на президента на САЩ Доналд Тръмп, че иска да поеме контрол върху обширната арктическа територия.
"Президентът Тръмп заяви, че САЩ взимат Гренландия. Нека да бъда ясен: „САЩ няма да постигнат това. Ние не принадлежим на никого. Ние решаваме нашето собствено бъдеще“, каза Нилсен.
Същевременно в интервю за Ен Би Си Нюз Тръмп заяви, че "САЩ ще придобият Гренландия на 100 процента".
По време на визита в арктическата територия в петък американският вицепремиер Джей Ди Ванс обвини Дания, че не върши добра работа за сигурността на острова, който е датско владение, но се ползва с широка автономия. Ванс намекна, че САЩ ще бъдат по-добри в защитата на разположения на стратегическо място остров.
Чуйте Райна Александрова за битката на Канада с митата на Тръмп в подкаста на OFFNews:
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
6784
1
31.03 2025 в 10:12
Логика?
Президентът за спирането на помощта за Украйна: Първо е нашата сигурност, нямаме излишно оръжие
Иран затваря Ормузкия проток до второ нареждане, Тръмп плаши с ''много здрав'' удар още тази вечер
Външният ни министър: С Муцунски аз говоря на български, разбираме се чудесно
Иран затваря Ормузкия проток до второ нареждане, Тръмп плаши с ''много здрав'' удар още тази вечер
Външният министър: Има единна позиция на цялото правителство за Украйна