Губернаторът на щата Ню Йорк Андрю Куомо съобщи, че е подписал документ, чрез който ще легализира употребатя на марихуана за медицински цели, съобщават световните медии.
С това Ню Йорк става един от 23-те щата в САЩ, които са легализирали медицинската употреба на тревата.
Стратегията на Куомо забранява пушенето и въвежда строги ограничения за употребата на марихуаната. Достъп до медикамента ще имат само пациенти с много сериозни и смъртоносни заболявания, като марихуаната ще може да се прилага само чрез инхалации, масла или под формата на хранителна добавка.
Губернатор Куомо си запзва правото да прекъсне програмата по всяко време, ако реши, че тя няма нужния ефект.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен