Навални в изолатор, здравето му е влошено

OFFNews 10 January 2023 в 15:30 1904 4
Алексей Навални

Снимка БТА/АП

Алексей Навални

Излежаващият присъда руски дисидент Алексей Навални съобщи, че отново е поставен в изолация в наказателната колония североизточно от Москва, а адвокатът му каза, че той не е добре със здравето, предадоха ДПА и БТА.

На 31 декември затворническите власти наредиха Навални да бъде в изолация 15 дни като наказание, че сутринта измил лицето си няколко минути по-рано отколкото е разрешено. Това беше съобщено от самия Навални в съобщение, публикувано от неговия екип в „Инстаграм“.

Навални каза, че за десети път е в изолатор за период от няколко дни от лятото насам, когато беше прехвърлен в това място за излежаване на наказания.

Адвокатът му Вадим Кобзев написа в „Туитър“, че клиентът му се е разболял и има висока температура, треска и кашлица, но до момента не е могъл да му достави лекарства.

Привържениците на Навални смятат, че постоянното изпращане на опозиционера в изолатор е опит на властите да пречупят волята му.

Навални, които е известен с чувството си за хумор, разказа, че за пръв път от дете си е легнал рано на Нова година, защото правилата в изолатора са да си ляга в 21 ч. „Като цяло съм доволен“, каза Навални. „Има хора, които плащат, за да отпразнуват Нова година по необичаен начин, а го получих безплатно“.

Навални е въдворен в наказателна колония в Мелехово, на около 260 километра североизточно от Москва, при особено тежки затворнически условия. Той е зад решетките от 2021 г. През май 2022 г. съд потвърди 9-годишната му присъда за измама.

Навални е политически затворник и един от най-острите критици на руския президент Владимир Путин. Той се възстанови в Германия след опит да бъде отровен през август 2020 г., но след това доброволно се върна в Русия и оттогава е в затвора.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    -7757

    4

    евроатлантик

    10.01 2023 в 23:02

    Много е важно да не си изпусне сапунчето в банята!

    2985

    3

    Джендо Джедев

    10.01 2023 в 18:21

    Полоният и новичокът излезнаха от мода, сега на мода са затворите. Е, все пак има някакво развитие в Путистан, навремето политическите активисти направо са ги разстрелвали. :D

    -7757

    2

    евроатлантик

    10.01 2023 в 16:44

    Да но на Запад нямаше да бъде полезен на господарите си!
    Той, нали още преди повече от година береше душа, та Байдън дори заплаши Путин, че лошо го чака, ако героят ритне камбаната?!

    3934

    1

    демократ2022

    10.01 2023 в 15:41

    Никой не го беше карал да се връща в Русия, след като го отровиха.

     
    X

    Как се пише змейска сага? Авторът на 'Мамник' Васил Попов разказва пред OFFNews