Четирима алпинисти бяха намерени мъртви под най-високия връх в Алпите - Монблан, предаде ДПА, като се позова на френската жандармерия.
Спасители са забелязали телата на двама италианци и двама южнокорейци от хеликоптер, уточнява телевизия Те Еф 1, съобщи БТА. Алпинистите, които спасителни екипи издирваха от събота, са издъхнали от изтощение в подножието на върха.
Жандармерията е била уведомена в късния следобед в събота, че три групи алпинисти са срещнали проблеми при изкачването на Монблан заради лоши метеорологични условия. Спасителите са успели да изведат в безопасност двама граждани на Южна Корея в неделя сутринта на надморска височина 4100 метра.
Издирването на четиримата загинали обаче е било временно преустановено заради влошаване на времето.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4057
1
11.09 2024 в 10:46
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му