Все повече мигранти влизат в ЕС през нов маршрут - от Мароко за Испания.
Това заяви директорът на Европейската гранична служба "Фронтекс" Фабриче Леджери, цитиран от БГНЕС.
„Ако ме питате, какво предизвиква най-голям страх в момента, ще ви отговоря: Испания“, каза той в интервю за „Велт ам Зонтаг“.
Само за миналия месец са регистрирани 6000 нелегални преминавания в ЕС. Половината са от мароканци, останалите - от Западна Африка.
„Ако цифрите по това направление продължат да растат толкова интензивно, както в последните месеци, тогава този маршрут ще стане ключов“, добави директорът на "Фронтекс".
По данни на Международната организация по миграцията, през 2017 г. над 22 400 мигранти са дебаркирали на испанския бряг – почти три пъти повече, отколкото през 2016 г.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17769
1
07.07 2018 в 15:09
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Спряха влаковете в цяла Германия
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден