Мигрантите с нов маршрут за ЕС през Испания

OFFNews 07 July 2018 в 14:18 4710 1
Мигрантите с нов маршрут за ЕС през Испания

Все повече мигранти влизат в ЕС през нов маршрут - от Мароко за Испания.

Това заяви директорът на Европейската гранична служба "Фронтекс" Фабриче Леджери, цитиран от БГНЕС.

„Ако ме питате, какво предизвиква най-голям страх в момента, ще ви отговоря: Испания“, каза той в интервю за „Велт ам Зонтаг“.

Само за миналия месец са регистрирани 6000 нелегални преминавания в ЕС. Половината са от мароканци, останалите - от Западна Африка.

„Ако цифрите по това направление продължат да растат толкова интензивно, както в последните месеци, тогава този маршрут ще стане ключов“, добави директорът на "Фронтекс".

По данни на Международната организация по миграцията, през 2017 г. над 22 400 мигранти са дебаркирали на испанския бряг – почти три пъти повече, отколкото през 2016 г.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    17769

    1

    Dafack

    07.07 2018 в 15:09

    Нема ли на тия кой да им пука лодките? Деба и хлебарките!
     
    X

    Политическата криза ни направи по-богати, причините са две