Кремъл заяви днес, че САЩ бързат да постигнат мирно споразумение за прекратяване на войната в Украйна, но пътят към каквото и да е споразумение е много дълъг и сложен, предаде БТА.
Вчера Русия и Украйна потвърдиха, че са се съгласили на тридневно примирие, с посредничеството на САЩ, което ще бъде в сила от 9 до 11 май, а американският президент Доналд Тръмп изрази надежда, че то ще бъде удължено.
„Разбираемо е, че американската страна бърза“, заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков пред репортера на държавната телевизия Павел Зарубин. „Обаче въпросът за уреждането на конфликта в Украйна е твърде сложен, а пътят до мирно споразумение е много дълъг и изпълнен със сложни детайли“, каза Песков.
Тръмп неведнъж е обещавал да сложи край на войната в Украйна, определяйки я като „глупава“ и „безумна“ война, която причинява огромни жертви и на двете страни, но засега не е успял да постигне мир.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3085
5
09.05 2026 в 18:04
Вчера и рубиото съобщава, че: /САЩ се оттеглят от преговорите за мир между Русия и Украйна/
Днеска пък ''победителят'' заявява че: /Тръмп е готов да изпрати делегация в Москва за преговори за Украйна.
Американският лидер заяви, че е готов да направи това в името на мира. RBC Ukraine
Иди и ги разбери ''другарите миротворци''..
-1043
4
09.05 2026 в 17:27
2985
3
09.05 2026 в 15:40
14053
2
09.05 2026 в 15:35
6900
1
09.05 2026 в 15:03
Любомир Дацов: Целият финансов свят знае накъде отиваме
Димитър Стоянов: България спира оръжието за Украйна
Доцова говори с шефа на американското посолство за отпадане на визите за САЩ
Димитър Стоянов: България спира оръжието за Украйна
Димитър Стоянов: България спира оръжието за Украйна