Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг потвърди, че възнамерява да напусне поста си след като изтече мандатът му през есента на 2023 г.
Изявлението му бе направено на Срещата на върха за демокрация в Копенхаген, като изказването му е публикувано на сайта на алианса.
"Дадох ясно да се разбере, че нямам никакви други планове, освен да напусна поста си през есента. На този пост съм два пъти по-дълго, отколкото планирах първоначално, и това е всичко, което мога да кажа по този въпрос", каза Столтенберг в отговор на въпроса дали ще се съгласи да продължи работата си като генерален секретар на НАТО, ако страните членки на пакта го помолят за това.
Той изрази увереността си, че страните от алианса ще успеят да намерят отличен негов приемник.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17983
1
16.05 2023 в 00:21
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден