Хиляди излязоха на протест по улиците на Тел Авив, настоявайки израелският премиер Бенямин Нетаняху да прекрати войната в ивицата Газа и да осигури освобождаването на заложниците, които все още се намират в плен, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че израелският министър-председател Бенямин Нетаняху е в процес на преговори за постигане на сделка с радикалната палестинска групировка "Хамас" за освобождаване на държаните от нея израелски заложници. Тръмп очаква да се стигне до примирие "още следващата седмица".
Израелски представители обаче предупредиха, че очакванията по тази тема не бива да бъдат прекалено високи.
Ислямисткото движение "Хамас" извърши изненадващо трансгранично нападение срещу израелска територия на 7 октомври 2023 г. При атаката бяха убити около 1200 души, а 251 души бяха отвлечени.
Според здравното министерство на "Хамас" в резултат на израелските удари досега са загинали над 56 400 палестинци.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Pornhub разкри руската братушка: Гледат основно трансджендър порно
Насилник крещял на жена си, докато я пребива: Аз казах ли ти, че ако ме излъжеш, ще те убия
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години