Общи национални стачки ще се проведат в няколко страни от Европейския съюз, предаде Ройтерс.
Демонстрациите са организирани по призив на Европейската конфедерация на профсъюзите, представена от 85 организации от от общо 36 страни.
Протестите са насочени срещу политиките на строги мерки за икономии на Европейския съюз.
При повече от 25 милиона души без работа в Европа, най-големите профсъюзи на континента ще водят маршове, демонстрации и протестни действия, в които ще участват и опозиционни партии.
Очаква се огромната стачка да блокира основните услуги в най-задлъжнелите страни в Европейския съюз - Португалия, Испания, Италия и Гърция.
Демонстрантите ще изразят недоволството си от съкращаването на заплатите, пенсиите, социалните помощи и увеличението на данъците.
Те искат от европейските лидери да вземат мерки срещу голямата безработица и да отговорят на социалните тревоги на обществото.
Във Франция също ще се проведат стачки. В Белгия, Малта и Кипър служителите от жп транспорта излизат на протест.
Мнозина в Германия, Швейцария, Великобритания, Турция, Източна Европа и Скандинавия обещаха да излязат на улицата с лозунга „Не на строгите мерки!".


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
14.11 2012 в 11:04
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
София планира ''пълна промяна'' в градския транспорт през 2026, пари за увеличение на заплати няма
Радев: Ще изляза със свой политически проект, когато най-малко го очаквате
Концерт набързо, хореография по график - как преминават протестите на Делян Пеевски из страната
Концерт набързо, хореография по график - как преминават протестите на Делян Пеевски из страната
Световната банка ще помага на България за по-ефективна жп инфраструктура