Четирима души са загинали, 12 са ранени при бомбено нападение срещу туристически автобус в египетската столица Кайро.
Трима от загиналите са виетнамски туристи, а четвъртият е техният екскурзовод от Египет. Ранени са 11 туристи и шофьорът.
Бомбата е задействана, докато автобусът преминавал край пирамидите в Гиза, южно от Кайро, съобщи египетската прокуратура.
Това е първото нападение срещу туристи в Египет от юли 2017 г. насам.
Премиерът на Египет е посетил пострадалите в болницата Ал-Харам. По негови думи автобусът се е отклонил от пътя, който предварително е бил подсигурен от полицията.
По информация на българското посолство в Кайро няма пострадали български граждани, съобщи Министерството на външните работи.
Все още никой не е поел отговорност.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец