Чешкото правителство обяви таван за цените на газа и електроенергията, съобщи БНТ.
Потребителите ще плащат максимум 6 чешки крони или около 25 евроцента с ДДС за киловатчас електричество, а за газ - не повече от 3 крони.
Мерките трябва да получат одобрението на парламента и трябва да влязат в сила догодина. Очаква се утре да бъдат обявени и мерктите за небитовите потребители.
Таванът на цените ще струва на държавата около 5 милиарда евро, като средствата ще дойдат от нов данък върху неочакваните печалби на енергийни компании, петролни рафинерии, банки. Според опозицията мерките са закъснели и недостатъчни.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел