Размирици избухнаха в 22 италиански затвора, след решението на министерството на правосъдието да забрани свижданията заради риска от коронавирус.
Шестима са загинали в Модена, където затворниците окупираха част от сградата. Двама от затворниците са умрели от свръхдоза, един от задушаване с дим, причините за смъртта на другите трима все още се изясняват.
Във Фоджа 43-ма затворници успяха да избягат, но по-късно бяха заловени от властите.
350 лишени от свобода са се барикадирали в затвора в Болоня и все още продължават да владеят голяма част от сградата.
В Павия двама надзиратели са били взети за заложници, но по-късно са освободени.
Няколко души се качиха на покрива на затвора в Милано и разпънаха транспарант, на който пише "Амнистия".
Почти всички затвори са повредени, в много от тях горят пожари, съобщи министерството на правосъдието.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден
Американският Сенат символично задължи Тръмп да пита Конгреса, ако иска да воюва с Иран
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии