Бомбена заплаха принуди екипажа на самолет на "Райънер" да го приземи на главното летище в Осло, предаде Ройтерс.
Самолетът е пътувал от британската столица Лондон към Норвегия.
След заплахата са вдигнати датски изтребители F-16 по тревога, за да го ескортират.
След кацането всички 142-ма пътници са евакуирани.
Ще бъде прегледан от екипа по извънредни ситуации и сапьорски екип.
Арестуван е заподозрян. Той е на 51 г., британски гражданин.
Говорителка на Райънеър съобщи, че екипажът на самолета е открил бележка, твърдяща, че на борда има потенциална заплаха за сигурността. "Капитанът спази процедурите и продължи към летището на Осло, където кацна без проблеми", добави тя. Пътниците са останали на борда, докато властите са извършвали необходимите проверки.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел