32-годишен белгиец се самозапали в центъра на Брюксел снощи.
Мъжът е пристигнал пред сградата на Съдебната палата, залял се е с донесена от него бутилка със запалителна течност и се е запалил, съобщиха местни медии, цитирани от БТА.
След това той е скочил от висока тераса. Мъжът е загинал от раните си на място.
Според прокуратурата мъжът е имал психически проблеми.
Преди две години подобен опит на същото място направи друг млад мъж. Той не пострада заради бързата намеса на намиращи се наоколо полицаи.
През април мароканец се самозапали пред Съдебната палата в белгийския град Куртре. Според негови познати той предприел тази стъпка от отчаяние, след като бил притиснат от постоянни проверки от службите по спазване на трудовото законодателство.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други