82 души загинаха, а 110 са ранени при пожар в болница в Багдад, съобщава Ройтерс. Заради това иракският премиер Мустафа ал-Казими отстрани от длъжност министъра на здравеопазването и той ще бъде разследван.
Първоначално беше съобщено, че жертвите са 23. Пожарът е избухнал в събота вечер в болница "Ил Хатиб".
Смята се, че огънят е тръгнал от помещение, в което са складирани кислородни бутилки. Пламъците бързо се разпространили, а при пациентите в интензивно отделение са били на посещение десетки техни роднини.
Болницата не е оборудвана с противопожарна система.
Причината за много от жертвите е в това, че болните е трябвало да бъдат изведени от сградата и да бъдат откачени от апаратите за дишане.
Предстои да бъде създадена комисия за разследване на инцидента.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец