Френският парламент въведе данък от 75% за хората с доходи, надхвърлящи 1 млн. евро, съобщи в. "Фигаро".
Планира се новият данък да влезе в бюджетната програма на Франция за 2013 г. и да е в сила в продължение на три години.
Това едно от основните предизборни обещания на социалиста Франсоа Оланд по време на неговата президентска кампания.
Опозицията веднага побърза да заклейми данъчната ставка, определяйки я като "символична мярка, която ще донесе на държавата твърде малко".
Под натиска на критиците обаче, правителството взе в последния момент решение, в този данък да бъде включен и подоходния данък, както и 8-процентовия налог за социални помощи.
Така реалното увеличение ще бъде всъщност 27 на сто.
Строгите мерки ще засегнат около 1500 души, които би трябвало да внесат в хазната 210 млн. евро.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
20.10 2012 в 12:35
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци