Два хеликоптера "Блекхоук" от състава на 101-ва въздушнодесантна дивизия на САЩ са се разбили по време на тренировъчна мисия в окръг Триг, щата Кентъки, около 22:00 ч. в сряда, информира БТА.
Какво се е случило с екипажите на бойните машини, за момента остава неясно, казал говорител, когото Ройтерс цитира.
Губернаторът на Кентъки Анди Бешиър заяви в публикация в "Tуитър", че е получил новината от Форт Кембъл за катастрофата, като посочва, че „се очакват смъртни случаи“, явно имайки предвид съдбата на екипажите на хеликоптерите.
На мястото на инцидента са пристигнали спасителни екипи.
Говорителка на щатската полиция на Кентъки заяви, че на случилото се са реагирали служители от различни институции.
При инцидента няма засегнат жилищен район, допълват от полицията.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен