Българският национален отбор по самбо се завърна от Световното първенство в Казабланка (Мароко) с шест медала, два от които златни. С тези успехи България се нареди на второ място в отборното класиране в бойното самбо след Русия.
С призови отличия се прибраха Марко Косев (златен медал, бойно самбо, 57 кг.), Васелин Иванов (златен медал, бойно самбо, 62 кг.), Мариян Димитров (сребърен медал, бойно самбо, 90 кг.), Мария Оряшкова (сребърен медал, спортно самбо, 80 кг.), Мартин Маринков (бронзов медал, бойно самбо, +100 кг.) и Атанас Джамбазов (бронзов медал, бойно самбо, 100 кг.)
На летището вчера шампионите бяха посрещнати от екзалтирана тълпа и български оркестър. Фенове и роднини поздравиха любимците си и се снимаха с тях.
Сред завърналите се в България бе и петкратния световен шампион Марко Косев. Със спечелването на златния медал на първенството в Мароко, той подобри постижението на легендарния руски самбист Фьодор Емеляненко, който има само четири титли от Мондиали.
Утре (19 ноември) Марко Косев ще участва в специална пресконференция. Срещата с българския самбист е от 11:00 ч. в зала Брюксел на хотел Метрополитен, София. Марко Косев ще огласи дълго чакана информация
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19.11 2015 в 12:15
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
18.11 2015 в 21:42
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
18.11 2015 в 17:29
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел