Полицията е задържала седем души по време на днешните протести срещу правителството и промените в Закона за МВР, а трима от тях ще нощуват в районните.
Информацията бе разпространена от сдружението на Адвокатите-доброволци. Ето и сводката:
В V РПУ бяха отведени четири момчета, задържани по чл. 55 от ЗМВР - наизпълнение на полицейска заповед. Сред престой от два часа са им съставени актове за установяване на административно нарушение и са били освободени. Полицейският съвет е бил "адвокат само ще усложни нещата". От адвоката е укрит задържаният на ул. "Раковски". По-късно се е оказал там. Разследват го за хулиганство. Ще преспи в управлението.
Двете задържани момичета в I РПУ ще бъдат пуснати утре. Обвинението е по Чл. 274а. - “Който по какъвто и да е начин опетни, противозаконно унищожи или повреди формено облекло, служебни знаци или надписи, носени или поставени по реда на Закона за Министерството на вътрешните работи, Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България, Закона за изпълнение на наказанията и задържането под стража или Закона за съдебната власт, се наказва с лишаване от свобода до една година”.
Резултатът от цветната прегръдка. Снимка: Сергей Антонов
С техния случай са се занимавали повече дознатели и полицаи. Шестима дознатели са разпитвали седем полицая и са преглеждали записи от различни видео камери. Изискани са записи на случая с полицейската прегръдка. Момичета са посъветвани да се откажат от адвокат за фазата на полицейската проверка, на каквато са в момента. Задържани са за 24 часа.
До 22 часа момичетата са седели на пейка в коридора, ограничени в движенията с белезници. При тях са били допуснати родители и една студентка, за да им занесе храна. Въпреки настояването на студентите, родителите им не са били уведомени за задържането до късно вечерта.
По-рано тази вечер пресцентърът на МВР разпространи следното съобщение по темата: "В столични районни управления са отведени девет души - две момичета - Д.П./21г./ и В.Й./20г./ от София, две непълнолетни момчета – на 14 и 17 години от София, 19-годишните И.И. и И.А. от Нови пазар, В.Б./21г./ от Костенец, Г.Г. /29г./ от Козлодуй. В.М./39г./, който след установяване на самоличността, му бил освободен. Продължава работа в полицията по установяването и документирането на нарушенията на деветимата".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
06.12 2013 в 16:32
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
06.12 2013 в 16:30
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
06.12 2013 в 16:29
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
06.12 2013 в 14:54
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
06.12 2013 в 12:26
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
06.12 2013 в 12:13
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
06.12 2013 в 12:03
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
06.12 2013 в 11:42
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
06.12 2013 в 11:21
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
06.12 2013 в 09:51
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие