Протестът с искане за оставка на вицепремиера Валери Симеонов тази вечер беше с неговия лик - по случай Хелоуин.
За десета поредна вечер майки на деца с увреждания и граждани, които ги подкрепят, се включиха в протестното шествие.
Част от демонстрантите си сложиха маски с образа на вицепремиера и обявиха, че днешното мото на протеста е "Оставка или беля".
Шествието започна пред Министерския съвет и стигна до Раковски 134 - централата на НФСБ, партията на Валери Симеонов.
По партийната централа полетяха желета и яйца.
Демонстрантите са категорични, че ще излизат всяка вечер, докато Валери Симеонов не напусне вицепремиерския пост.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Спряха влаковете в цяла Германия
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден