Пленумът на БСП предлага да бъде отменен прекият избор за лидер на партията.
Предложението ще бъде направено на Конгреса на социалистите, който ще се проведе следващата събота и неделя. По този начин бъдещият председател на социалистите може да бъде избран само от конгреса на партията.
Предложението е направено по време на Националния съвет, който продължава и към този момент. Пленумът отмени и забраните, свързани с мандатността, приети по време на управлението на бившия лидер Корнелия Нинова.
Предлага се да отпадне лимита от три мандата на депутат в парламента.
Националният съвет излезе и с друго предложение - да се премахне и ограничението народен представител да няма право да бъде председател на партийна организация по всички нива и структури на БСП. Всички гласувани от Националния съвет на БСП промени в устава подлежат на ревизия от конгреса, който може или да ги потвърди, или да не ги приеме, пише БНР.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3085
3
08.02 2025 в 21:56
И Никой не се яви на манифестация в наша подкреап.. :))))))))
6784
2
08.02 2025 в 21:15
24373
1
08.02 2025 в 19:46
МЗ най-сетне забеляза огромните директорски заплати в държавните болници
Радев: Турция е съгласна да предоговори ''Боташ'', защото иска да задълбочим сътрудничеството си
Радев: Турция е съгласна да предоговори ''Боташ'', защото иска да задълбочим сътрудничеството си
Избор: ПБ подкрепя Шествие за семейството
Избор: ПБ подкрепя Шествие за семейството
Забраняват тротинетките под наем в Брюксел: Над 700 счупени глави, използвали ги при 25 престрелки
Забраняват тротинетките под наем в Брюксел: Над 700 счупени глави, използвали ги при 25 престрелки