Изнесените факти от Специализираната прокуратура за тежка форма на корупция и административен произвол на кмета на район „Младост“ будят основателно възмущение. Разчитаме на компетентните органи да извършат пълно разследване на обстоятелствата и да установят обективната истина.
Това се казва в позиция на общинските съветници от ГЕРБ по повод ареста на кмета на район Младост Десислава Иванчева и заместничката й Биляна Петрова.
В текста им се казва още:
Противодействието на корупцията може да се случи единствено с проявата на нетърпимост и с активното участие на всеки гражданин, с подаване на конкретни сигнали до институциите при всеки случай.
Групата на ГЕРБ в СОС е доказала, че работи с всеки един демократично избран районен кмет, който се ръководи от интересите на гражданите, без значение от коя политическа сила е издигнат. В случая с кмета на район „Младост“ липсата на управленски капацитет и некомпетентност налагаше многократно комисиите на СОС да разглеждат сигнали за забавени процедури. Съдействали сме за законосъобразното изпълнение на задълженията й на кмет.
Показали сме, че поемаме отговорност и при най-малкото съмнение за нарушено доверие, защото отговорността в политиката се носи, а не се бяга от нея. Затова настояваме политическите сили, които системно подкрепят действията на кмета на район „Младост“ - представителите на ДСБ, БСП, Зелените, Нормална държава на Георги Кадиев, да поемат своята отговорност пред гражданите.
В момента те дължат отговори – защо не са подавали сигнали до компетентните институции, след като сега твърдят, че са имали такава информация, защо не са поискали оставката й, защо не настояват за пълно съдействие с разследването.
Не приемаме политически лидери да наричат борбата с корупцията активно мероприятие и да дискредитират българските правораздавателни институции. Това няма да изчисти гузната им съвест.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
100 000 души са потърпешви след проверката на МВР за полетите на Пеевски, твърдят от ДПС
Договорът с Боташ е замразен за 15 месеца след срещата на Радев с Ердоган
Кметът на Габрово иска от Радев спешни мерки заради етническо напрежение в града
Кои са петте най атрактивни мача на световни първенства (видео)
Започна делото срещу Ива от Кочани