Днес се проведе заседание на Коалиционния съвет на „БСП-Обединена левица”, на което председателите на партиите в коалицията дадоха висока оценка за участието на представителите на лявата коалиция в управлението на страната и декларираха пълна подкрепа за единството в лявото и за председателя на коалицията и на Националния съвет на БСП Атанас Зафиров.
Във връзка с тиражираната в медиите информация относно едновременното напускане на четири партии от коалиция „БСП -Обединена левица" партньорите подчертават, че направените внушения не отговарят на истината, посочват от пресцентъра на партията.
От БСП уточняват, че партиите Движение за радикална промяна "Българска пролет" и "Движение 21" са напуснали коалицията преди повече от година, партията Политическо движение "Социалдемократи" преди повече от 2 месеца, а последна "Изправи се, България" – преди около месец. През лятото на 2025 г. към коалицията се е присъединил и Земеделският съюз "Александър Стамболийски".
Водят се разговори и за включване на нови партии, уведомяват от пресцентъра на БСП.
Партиите в коалиция БСП - ОЛ към момента са 11 на брой. Промяната в регистъра на ЦИК е отразена към днешна дата във връзка с регистрацията на коалицията за участие в частичните местни избори за кметове на кметства, насрочени на 22 февруари 2026 г., става ясно още от прессъобщението.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни