Руски граждани с биографии, от които би следвало българските служби да се заинтересуват, са свързани с организатора на така наречения протест на украинци, насрочен за утре пред фонтана на президентството.
Уведомлението за "провеждане на протест под надслов "Спрете войната" с искане за съдействие на стартиране на мирни преговори" е подадено от Никола Дечков Андонов.
Андонов е в управата на Спортен клуб по савате "Фуриозо". Савате е френско бойно изкуство, популярно най вече в средите на френския Чуждестранен легион - наемници от различни държави, които воюват за интересите на Франция, най-вече в Африка.
В управата също е Ивелин Манолов Иванов. В друго дружество - СПА център Балчик АД той е съдружник с прелюбопитен руски гражбданин - Александър Александрович Бонашевский.
Бонашевский е възпитаник на МГИМО - Московския държавен институт по международни отношения. Това е школата, която обучава висшите кадри на руската политика, разузнаване и контраразузнаване. МГИМО е почти задължително условие за кариерното развитие на руските шпиони.
Александър Бонашевский не е обикновен възпитаник. Той е "златен спонсор" на Института - звание, което се дава при дарение на особено големи суми пари.
Бонашевский е, меко казано, заможен човек. В Русия е собственик на няколко големи фирми от фармацевтични фирми - индустрия под строгото наблюдение на руската държава, в която няма случайни играчи.
Руските капитали са проникнали дълбоко в българските институции. В гореспоменатото дружество СПА център Балчик, участие има и община Балчик.
В България Александър Бонашвски има 5 фирми. В три от тях е съдружник с Владислав Александрович Бонашевский - вероятно негов брат. Владислав Бонашевский също се явява интересна личност. В една от фирмите е записан като руски гражданин, в другите две обаче вече е черногорски гражданин. В Черна гора, където през 2016 г. беше установена мащабна организация за преврат, ръководена от руските спецслужби, Бонашевский е основал 3 фирми. Макар оборотът им да е близо 35 милиона рубли, в тях работи само един човек.
OFFNews още на 7 декември предупреди, че мъж, предствящ се за човек на президента Радев, прозвънява украинци във Варна, за да ги агитира за участие в проруския протест, маскиран като "протест за мир".
Днес Съюзът на украинските организации в България "Мати Украйна" огласи декларация, че така наречения "протест за мир" е хибридна акция на инкорпорирани руски агенти, от която украинците се разграничават.
Владимир Йончев
Владимир Йончев е главен редактор на OFFNews. Завършил е НГДЕК "Св. Константин Кирил Философ" и специалност философия в СУ "Св. Климент Охридски". Работил е във вестниците "Новинар", "Стандарт", "Телеграф" и "Македония". Носител на наградата "Черноризец Храбър" за журналистическо разследване.
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3920
10
19.12 2023 в 17:32
13307
9
19.12 2023 в 16:35
3920
8
19.12 2023 в 15:51
13307
7
19.12 2023 в 15:50
3920
6
19.12 2023 в 15:42
4973
5
19.12 2023 в 15:30
4025
4
19.12 2023 в 15:24
2970
3
19.12 2023 в 15:18
И интересно защо са избрали фонтана пред Президентството. За да излезне Мунчо с вдигнат юмрук ли? Мястото на тоя протест е пред посолството на оная блатна кочина, Империята на злото. Тя започна тая война.
4025
2
19.12 2023 в 15:14
Значи,какво да спираме,точно ние ли,българите,дето не сме нахлували на чужда територия,не сме грабили,избивали,депортирали......????
2970
1
19.12 2023 в 15:01
Тръмп-младши: Баща ми е непредсказуем, възможно е скоро да се откаже от Украйна
Партията на Делян Пеевски готви контрапротест в подкрепа на кабинета (допълнена)
Ивайло Мирчев: Новият вариант на бюджета е по-лош и от предишния
Тръмп-младши: Баща ми е непредсказуем, възможно е скоро да се откаже от Украйна
Пеевски няма желание да се меси в работата на МВР, твърди Митов