Държавният глава Румен Радев смята, че Денят на Европа и Денят на победата не трябва да противопоставят българските граждани.
"В борбата с хитлеризма, редом с милионите съветски граждани и воини от Великобритания, САЩ, Франция и другите страни от Антихитлеристката коалиция, по бойните полета положиха костите си и хиляди българи. Днес почитаме и тяхната памет", заяви президентът.
Според него антифашизмът е основен ценностен фундамент на Обединена Европа.
Ето и цялата позиция на президента Радев:
Следете новините ни в :Девети май – Ден на Победата и Ден на Европа. Двата празника не бива да ни противопоставят, а да ни обединяват. Изисква го почитта към милионите жертви и решителното отхвърляне на всякакви форми на исторически ревизионизъм.
Без победата над кафявата чума, обединена Европа щеше да остане несбъднат блян. В борбата с хитлеризма, редом с милионите съветски граждани и воини от Великобритания, САЩ, Франция и другите страни от Антихитлеристката коалиция, по бойните полета положиха костите си и хиляди българи. Днес почитаме и тяхната памет.
Обединена Европа не е икономически проект, а хуманистичен идеал и антифашизмът е вграден в нейния ценностен фундамент.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
31665
2
09.05 2018 в 19:02
Лукойл, Алекперов и България: Завой към Русия?
След 4 години Хемус ще стигне до Велико Търново, обещават от АПИ
Баба Алино в София? ''Възраждане'' алармират за десетки хиляди кв. м. незаконно строителство във ''Връбница''
Донев оправда ръста на издръжката на МС с 8,5 млн. евро за съдебно дело, ПСА и чествания
Издирваното 11-годишно момиче е отвлечено от бивш партньор на майка му, твърдят близки
Донев оправда ръста на издръжката на МС с 8,5 млн. евро за съдебно дело, ПСА и чествания