Оглавявалият в последните девет години Националната разузнавателна служба ген. Кирчо Киров беше освободен от поста днес.
Това съобщи пред журналисти след края на днешното заседание на Министерския съвет в Пазарджик министърът на отбраната Аню Ангелов. Променено е ръководството на НРС и са назначени двама нови офицери. Те са от службата и са назначени на длъжност "заместник-директор", като единият от тях ще изпълнява и задълженията на директор до назначаването на титуляр. В началото на годината в интервю за в. "Преса" премиерът Бойко Борисов оповести, че Киров ще бъде сменен и че ще бъде изпратен посланик, "за да продължи да работи за държавата". Днес Борисов обаче заяви в Пазарджик, че вече бившият шеф на НРС няма да бъде изпращан посланик заради досието си от Държавна сигурност. Кирчо Киров е бил офицер от Първо главно управление на бившата ДС.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни