Охраната от НСО на лидера на ДПС Делян Пеевски е свалена, съобщи той.
Бях информиран от ген. Емил Тонев, че след заседание на Специализираната комисия по чл. 23 от Закона за НСО е взето решение за снемане на охраната ми от НСО, обяснява Пеевски в съобщение до медиите.
"Това решение идва и в отговор на поисканата от мен през декември миналата година оценка от компетентния орган на това дали има изменение в обстоятелствата, поради които е определен режимът ми на охрана. С това една пропагандна дъвка на ПП и ДБ отиде в кошчето за боклук. Което е добра новина", пише още Пеевски.
На 30 април „Продължаваме Промяната“ внесоха законопроект за изменение и допълнение на Закона за Националната служба за охрана, който предвижда ограничаване на кръга лица, които могат да получават охрана от НСО, като се премахват досегашни основания за автоматично предоставяне на такава на народни представители и други лица – включително Борисов и Пеевски в момента. Въвежда се нов принцип, според който охрана може да се осигурява само при наличие на конкретна и доказана застрашеност.
През декември миналата година от ДПС обявиха колко струва охраната на партийния лидер Пеевски.
"В своя отговор, позовавайки се на закона за НСО, по който ведомостите и възнагражденията на служителите са маркирани с гриф за сигурност, от НСО предоставиха обща информация за това, че средното брутно възнаграждение на офицерския състав е около 4000 лв, а на сержантите около 3000 лв. месечно. Офицерите и сержантите, които охраняват г-н Пеевски са четирима. Аритметиката от тук насетне е сравнително лесна", посочиха тогава от ДПС.
По-късно Пеевски изпрати писмо до началника на НСО и Специализираната комисия по чл. 23 от Закона за НСО, с което е поискал компетентният орган да се произнесе за това, дали има изменение в обстоятелствата, поради което е взето решението и на лице ли е към настоящия момент конкретна застрашеност, поради която следва да се продължи охраната му.
Междувременно от ГЕРБ съобщиха, че и охраната на Борисов от НСО е свалена.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-280
15
13.05 2026 в 18:21
-280
14
13.05 2026 в 18:20
23485
13
13.05 2026 в 16:47
5
12
13.05 2026 в 15:07
23485
11
13.05 2026 в 13:46
4905
10
13.05 2026 в 12:58
Иначе заемчето си го взехме за пенсии и заплатки на ченгета... но иначе край на модела...
че се закъсва да знаете.
2630
9
13.05 2026 в 12:25
-4585
8
13.05 2026 в 12:25
Когато магнитски избяга , това ще е следствие изтекла информация към него , от подчинените му служби и прокуратура , че ще бъде разследван!
Що се отнася до Простака борисов , той е директно за затвора , след 20 годишна мафиотщина !
3168
7
13.05 2026 в 12:21
5164
6
13.05 2026 в 12:12
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Новая газета: Патриарх Даниил е агент на Москва, Радев - лобист на Лукойл
Ивелин Михайлов с план Б за Исторически парк: Сменя посоката от култура към пари
Започва проверка замърсена ли е водата на Шофьорския плаж във Варна
Започва избор на новата антикорупционна комисия