Кабинетът в оставка предложи Мария Габриел за заместник директор на ЮНЕСКО

OFFNews 29 January 2026 в 14:37 1311 3
Кабинетът в оставка предложи Габриел за заместник директор на ЮНЕСКО

Снимка БГНЕС

Мария Габриел

Мария Габриел е предложена за поста заместник генерален директор на ЮНЕСКО. Това съобщава Нова телевизия, като се позовава на свои източници от Министерския съвет.

Правителството в оставка е изразило силна подкрепа за нейната кандидатура.

Според информацията на Нова телевизия Габриел кандидатства за ресора „Комуникация и информация“ в рамките на ЮНЕСКО.

От 2017 до 2023 г. Мария Габриел беше еврокомисар: първо - за цифрова икономика и общество, след това - за иновации, научни изследвания, култура, образование и младежта.

През 2023 г. тя напусна поста в Европейската комисия, след като ГЕРБ я предложи за премиер, но впоследствие тя не стана министър-председател.

През 2024 г. стана председател на Института "Робер Шуман", който обучава младите кадри на Европейската народна партия.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    3747

    3

    TheRealDruckertreiber

    31.01 2026 в 15:27

    Изглежда основното и умение е да се усмихва "загадъчно".

    4261

    2

    БотоксПутю

    29.01 2026 в 19:02

    Аз лично бих я предложил за зам. кмет на Хаджидимово. Камъкът си тежи на място.

    7000

    1

    kihote

    29.01 2026 в 14:45

    Пунта-Мара Гаргамел ака Жирафа. Изключително представителство на нашата родина, където и да било.