Български многоцелеви изтребители F-16 проведоха учебно-тренировъчни полети на летище „Васил Левски“ в София днес, съобщиха от Министерството на отбраната.
Целта на полетите е била подготовка за изпълнение на задачи със заход за кацане на цивилни летища от територията на България.
В рамките на деня екипажите осъществиха планова летателна дейност с ниско прелитане по единично и в двойка над гражданското летище в столицата, се посочва в съобщението.

Снимки: Боян Георгиев
Полетите са изцяло за нуждите на българските Военновъздушни сили и не са свързани със събитията в близкия Изток, уточняват от МО.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17138
5
10.03 2026 в 15:51
-2600
4
10.03 2026 в 14:08
След новината че Гърция ги била пазела тези кухоглавци,
а те се били подмазвали на новите си господари като пазарували Страйкъри (които не могат да сглобят) и "система за крайбрежна охрана".
По навик такова. По комунистически. Ура другари.
3090
3
10.03 2026 в 12:58
-1243
2
10.03 2026 в 12:17
305
1
10.03 2026 в 11:45
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му