Потопеният от 45 години под вода бразилски град Игарата изплува преди дни заради невижданата от 80 г. насам суша в страната, съобщават световните медии.
Градът, който се намира близо до Сао Пауло, се намира под вода от 1969 г., когато се е наложило да бъде изоставен заради построяването на язовир на мястото му.
Изплували стъпала от сграда. Снимка: Nacho Doce/Reuters.
Днес обаче заради сушата нивото на водата е спаднало с 30 метра, което е разкрило останките от пейки, стъпала, жилищни постройки, главната улица и църквата на градчето.
Ирене Де Алмейда е седнала на изплувала пейка в центъра на градчето. Снимка: Nacho Doce/Reuters.
"Посещението ми тук ми носи щастие по някакъв начин, но също така ме прави много нещастна. Щастие, защото нещата, които бяха тук, когато живеех като дете в Игарата, отново изплуват, но мъка заради липсата на вода", коментира Ирене Де Алмейда, бивша жителка на градчето.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
08.02 2015 в 11:22
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.02 2015 в 08:45
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера