Със средства по проект, финансиран от Министерство на културата, в Пещера бе реставрирана старата часовникова кула „Сахата“, която датира от 17 век и се намира в близост до църквата „Света Петка“ и джамията в града.
Сградата е от важно значение за местната общност и за развитие на регионалния туризъм и с усилията на общинското ръководство бе спечелен проекта пред културното министерство.
Финансовата подкрепа е в размер на 116 892 лв., съобщи кметът на Пещера Йордан Младенов.
По план е извършено цялостно укрепване на фасадата. Подменени са някои от камъните по облицовката, наново бяха положени фугиращи смеси, като старите са премахнати механично.
Освен консервация и реставрация, са благоустроени площите около паметника, както и атрактивно осветление.
Реализирането на проекта ще допринесе и за по-добрия облик на града както за гостите, така и за жителите на града, обясни кметът на община Пещера Йордан Младенов.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел