Хора са евакуирани от една къща в Нови Искър, поради обилните обилните валежи има три критични участъка в района, съобщиха от Столична община.
Поради завиряване под моста в началото на кв. Курило временно автобусите по линии 23 и 26 са отклонени по Околовръстен път. Аварийните екипи извършват отводняване на критични места в Требич, Мировяне и с.Житен, като се изграждат на места и защитни диги.
Кметът на София Йорданка Фандъкова проверява на място ситуацията, в района са и екипите на Напоителни системи.
Поради обилните валежи има повишение на нивата на реките. Реката под железопътния мост между Нови Искър и Курило е излязла от коритото си. Хора, които са пътували с автомобилите си, са били залети от високите води на реката. Извадихмче един от водачите през железопътния мост, заяви Красимир Димитров от Дирекция "Аварийна помощ и превенция" към Столичната община.
В Требич няколко улици също са залети от високите нива на реките, екипите работят по отводняването им. В момента 3 язовира на територията на Столичната община се изпускат контролирано, това са "Суходол“ 2, „Иваняне“, „Мрамор" - няма опасност от разливи.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни