Православен параклис "Рождество Христово" в двора на Първа АГ болница "Света София" бе осветен днес.
Тържественият водосвет отслужиха Негово Преосвещенство Белоградчишки епископ Поликарп, ставрофорен иконом Ангел Ангелов, духовен надзорник на Софийска епархия и столични свещеници.
На празника присъстваха председателят на Постоянната комисия по здравеопазване на СОС д-р Веселин Милев, кметът на Красна поляна Иван Чакъров, директорът на "Вероизповедания" към МС Емил Велинов , както и представители на други институции, съдействали за изграждането на храма.
Идеята за параклиса е възникнала преди 7 години, но реализирането ѝ станало възможно благодарение най-вече на стартиралата дарителска кампания и подкрепата на Дирекция "Вероизповедания" към МС.
От днес в параклис "Рождество Христово" лекари, пациенти и техните близки ще могат да намират закрила и надежда.
"Нека параклисът е духовна утеха на работещите в болницата и всички пациенти, особено на най-малките душички, които поемат първите си глътки въздух тук", пожела Браницкият епископ Поликарп.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни