Жега! Живакът ще опре в 37 градуса
Очаква ни пореден ден с високи температури. Предупреждението за високи температури важи за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново, Русе, Силистра, Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Хасково и Ямбол.
От НИМХ съветват жителите на тези части от страната да бъдат внимателни, тъй като са възможни здравословни проблеми за чувствителни и болни хора, възрастни и деца.
В София ще е около 32°.
В планините ще е слънчево, след обяд с незначителна купеста облачност. Ще духа умерен, а по билата и временно силен североизточен вятър.
По Черноморието ще е слънчево. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 28° и 30°. Температурата на морската вода е 25°-26°.
Слънцето в София изгрява в 5 ч. и 51 мин. и залязва в 21 ч. и 9 мин. Продължителност на деня: 15 ч. и 18 мин., напомнят от НИМХ.