Двете хипотези за смъртта на 9-годишното момче от село Кардам са остра инфекция или отравяне с тежки метали, смятат лекарите.
Летален изход по такъв начин според тях е възможен само в тези две ситуации, предаде БНТ.
Токсикологичният анализ отхвърли първоначалната версия за отравяне с храна. Назначена е съдебно-химическа експертиза, която ще бъде изготвена от ВМА.
Версията, по която работи прокуратурата, е за отравяне. Поради липсата на по-точен законов текст, разследването се води за склоняване към самоубийство.
„В следствие на проведените интензивни диагностични, реанимационни и лечебни действия от лекарите в Първа детска клиника в УМБАЛ „Св. Марина" – Варна, състоянието и на двете деца е стабилно. Показателите и на голямото момиче са се подобрили и животът му е вън от опасност", съобщи тази сутрин проф. д-р Виолета Йотова, началник направление Педиатрия в болницата.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец