Световната програма за прехраната (WFP) към ООН получи Нобеловата награда за мир за 2020 г.
Нобеловият комитет присъди отличието за усилията й с борба с глада, за приноса за подобряването на условията за мир в засегнатите конфликти райони, както и за усилията за предотвратяване използването на глада като оръжие - за война и конфликти.
Берит Райс-Андерсен, председател на Нобеловия комитет, отбеляза въздействието на пандемията на коронавирус върху глобалните доставки на храни, разкривайки носителя на отличието.
"Пандемията на коронавируса допринесе за силното нарастване на броя на жертвите на глада в света", заяви тя.
„Пред лицето на пандемията Световната програма за прехраната (WFP) демонстрира впечатляваща способност да активизира усилията си“, допълни Райс-Андерсен.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7232
1
10.10 2020 в 14:16
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден