Няма изискване да се плащат глоби на границата, заяви пред БТА премиерът Николай Денков.
Единственото изискване, което е поставено, е да се информират пътуващите водачи, че имат глоби и трябва да ги платят. Причината да се премине към тази акция е, че голяма част от глобите не се събират и това не е приемливо, но няма изискване да се плащат, заяви Денков.
Част от водачите са много съвестни и искат веднага да си платят. Оттам има едно забавяне и затова говорихме с колегите – през почивните дни да не се използва тази възможност, за да не се получават големи натрупвания. На границата с Румъния при Русе още не сме стартирали. Знаете, че те имаха национален празник на 1 декември, но и там от 4 декември ще започнат да информират пътуващите, отбеляза премиерът.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2715
5
04.12 2023 в 12:35
2471
4
04.12 2023 в 09:50
А за неплатени алименти ще съобщават ли?!
А и за оплаквания за неспазен семеен секс график ще напомнят...
5
3
04.12 2023 в 09:27
2985
2
04.12 2023 в 08:28
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие