МРРБ обяви новите цени на винетките, влизат в сила от 1 август

С над 11 евро се увеличава и глобата при шофиране без винетка

OFFNews 25 June 2026 в 08:21 12755 4
Електронна винетка

Снимка Архив

Министерството на регионалното развитие публикува за обществено обсъждане новите цени на винетните такси за преминаване по републиканската пътна мрежа. 

Поскъпването с 30% на електронните винетки бе обявено от финансовия министър Гълъб Донев при представянето на проектобюджета за 2026 г. вчера. 

МРРБ обяви, че годишната винетка ще скочи от сегашните 49.60 евро на 64.50 евро. Седмичната ще стане 10 евро при сегашни 7.67, а месечната - нараства от 15.34 на 19.90 евро. 

Еднодневната винетка става 5,30 евро, а уикенд винетката - 6,60 евро. С 30% скача и глобата при шофиране без винетка - става 46.50 евро(сега е 35,79), ако се плати в срок от 14 дни. 

Новите цени влизат в сила от 1 август. 

Сегашните цени на пътните такси за леките автомобили не са осъвременявани от 2019 г.

Виж още за:
Следете новините ни в :
Най-важното
Всички новини
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

1315

4

Mumko

25.06 2026 в 10:16

Честито на всички ни с любезното съдействие на полумозъците и техния месия чорапопотника.

8020

3

plamen-f

25.06 2026 в 09:49

https://www.vintrica.com/en/e-vignette/register/ch/18/

Толкова за некадърното гълъбарство

-3474

2

Владè

25.06 2026 в 09:00

А честото нови "мунчовки". И до Луната ще ни водят. През Сибир.Питам се, сега с нови високи високи цени на тола ( мунчова такса" , бъгаря как ще отиде до морето да харчи на мунчо за спонсорите. Лелеееееее, загуби се далаверата избори.

-1243

1

Октим

25.06 2026 в 08:51

Ето как "се борят" мършите от гълъбарника с поскъпването на всичко!

 
X

Българското оръжие за Украйна