ГЕРБ в СОС: Спаси София са виновни за кризата в транспорта

Градът е блокиран, а бившите отговорни лица са в Италия, каза Контрера от ВМРО

OFFNews 15 May 2025 в 15:01 3906 1
Представители на протестиращите от градския транспорт влизат в Столична община за среща с кмета Васил Терзиев.

Снимка БГНЕС/Стефан Василев

Представители на протестиращите от градския транспорт влизат в Столична община за среща с кмета Васил Терзиев.

Кметът на София Васил Терзиев "бере плодовете на спасението" в градския транспорт на София.

Това заяви Димитър Вучев, общински съветник от групата на ГЕРБ в СОС, по повод на кризата в градския транспорт. Той директно обвини "Спаси София" и Илиян Павлов, бившият зам.-кмет по транспорта, че са превърнали транспорта в "затворена екосистема" и дори Терзиев не е бил наясно какво се случва, съобщи БТА. Информацията беше целенасочено крита от комисията по транспорт и комисията по финанси. Терзиев също не беше абсолютно наясно с голяма част от проблемите, които се случиха в този сектор, заяви Вучев.

На извънредните комисии към СОС другата седмица ще очакваме Васил Терзиев като изпълняващ длъжността зам.-кмет по транспорта, да се яви и да ни представи конкретни възможности и разчети как кризата да бъде преодоляна, подчерта общинският съветник.

Колегата му Прошко Прошков посочи, че икономическата рамка, предложена от ГЕРБ на управляващите, която щеше да предостави необходимите буфери, не беше приета. През есента направихме втори опит като приехме два доклада за подобряване на условията на труд в дружествата на авто и електротранспорта, но тези решения не са изпълнени до днес, въпреки че през февруари ги препотвърдихме, каза още Прошков. Той напомни, че Столичната община не е превела парите, които дължи на Центъра за градска мобилност. 

Градът е блокиран, а виновниците са в Италия! Транспортът не се управлява с лозунги и анкети, каза Карлос Контрера от ВМРО.

Иван Таков от БСП, шеф на транспортната комисия в СОС, заяви: Нито веднъж не съм канен на среща между кмета и синдикатите. Изолираха ни напълно. 

При кмета Васил Терзиев се провежда среща с представители на протестиращите от градския транспорт. 

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    17984

    1

    Nick F

    15.05 2025 в 15:11

    И как точно "Спаси София" са виновни? Те ли назначиха управителните съвети на транспортните фирми или герб/бсп/рандъм идиоти в СОС?
     
    X

    Да измамиш алгоритъма: Джоржеску, Радев и другите, обяснява Георги Ангелов от Sensica Technologies