Няма отклонения в чистотата на морската вода, обяви днес на брега на варненското с. Шкорпиловци служебният министър на туризма Евтим Милошев.
В негово присъствие, както и това на колегите му - здравната министърка Галя Кондева и на околната среда и водите Петър Димитров, служители на Басейновата дирекция във Варна взеха проба от водата, за да проверят качеството ѝ в района в началото на летния сезон.
Резултатите ще са ясни в следващите 3 до 5 дни.
До момента са взети проби от всички плажове в региона, уточни директорът на варненската здравна инспекция проф. Цонко Паунов.
Отделно, още преди началото на сезона миналия месец са изследвани други 23 места по крайбрежието. Резултатите са отлични, а водите са чисти, каза Паунов.
В отговор министър Милошев коментира, че всички са добре дошли на българското крайбрежие, защото водата е чиста, а морето - прекрасно.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3168
6
07.06 2024 в 10:56
3833
5
06.06 2024 в 20:14
16744
4
06.06 2024 в 17:32
-3474
3
06.06 2024 в 17:15
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
3360
2
06.06 2024 в 16:40
3015
1
06.06 2024 в 15:50
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Новая газета: Патриарх Даниил е агент на Москва, Радев - лобист на Лукойл
Ивелин Михайлов с план Б за Исторически парк: Сменя посоката от култура към пари
Започва проверка замърсена ли е водата на Шофьорския плаж във Варна
Започва избор на новата антикорупционна комисия